Get YouTube subscribers that watch and like your videos
Get Free YouTube Subscribers, Views and Likes

„Agrometer“ dienos: rimtiems žmonėms rimta technika

Follow
Agrobitė

Šalyje ne taip dažnai surengiamos tokios lauko dienos, kuriose išties smalsuoliai susirenka ne dėl viešųjų ryšių akcijos, o realiai norėdami pamatyti, kaip dirba unikalios žemės ūkio mašinos. Tarp tokių priskiriama ir Danijos kompanijos „Agrometer a/s“ mėšlo tvarkymo įranga, itin aktuali ūkiams, norintiems ne tik dirbti tvariai, bet ir gerokai sutaupyti pinigų.
Gerokai daugiau pinigų ir gerokai mažiau darbo
Per Panevėžio r. surengtą lauko dieną paklausta apie investicijų svarbą, Berčiūnų ŽŪB vadovė Oksana Puronaitė teigė, jog tai tiesiog išgyvenimo klausimas.
„Plačiąja prasme svarbu investuoti į našesnę techniką, nes paprasčiausiai dabar mažiau pavargstame. Mažiau varginame savo žmones, kurie iš tikrųjų yra atsidavę ūkiui ir naujų tokių rasti turbūt nebepavyks“, – žmogiškąją investicijų pusę atskleidė O. Puronaitė, pabrėždama, jog reikia lengvinti kasdienybę, kad „mažiau pavargtume ir daugiau padarytume“.
Berčiūnų ŽŪB pastaraisiais metais investavo į melžimo karuselę, kuri aptarnauja per 600 melžiamų karvių. Ūkyje instaliuotas Austrijos koncerno BAUER separatoriuspasterizatorius, kuris pagerino ir gyvūnų gerovę bei sveikatą.
„Valdome situaciją su somatinėmis ląstelėmis. Dėl to akivaizdžiai pagerėjo situacija. Nuo geometrinio vidurkio, kuris sukosi apie tris šimtus, pavyko sumažinti iki 150 ir žemiau“, – pasakojo O. Puronaitė.
Paklausta, ar tai reiškia daugiau pinigų ūkiui, O. Puronaitė reziumavo: „Tai reiškia gerokai daugiau pinigų ir gerokai mažiau darbo“.
Skysto mėšlo padavimas į laukus žarnų pagalba – ne tik tuo pasižymi unikali „Agrometer a/s“ technologija.
Vienintelė oficiali „Agrometer a/s“ atstovė Lietuvoje UAB „interAG“ spalio mėnesį surengė dvi lauko dienas, per kurias pademonstravo, kaip veikia unikali daniška srutų tvarkymo technika. Ji skirta vidutinio dydžio ir dideliems ūkiams, kur reikia per metus laukuose įterpti 60 00080 000 kub. metrų turimos skystos frakcijos.
Su viena ar keliomis dyzelinėmis transportavimo stotelėmis ūkis gali dirbti 812 kilometrų atstumais. Galima tik įsivaizduoti, jog skystos frakcijos transportavimas į abi puses gali siekti net daugiau kaip 20 km!
"Tai itin svarbu, kai laukuose per daug drėgmės. Mes nelaužome į laukus vedančių kelių ir keliukų. Šiuo atveju galima aptarnauti 48 ūkių lagūnas. Tai išsigelbėjimas drėgnomis, lietingomis sąlygomis (kad lagūnos nepersipildytų ir būtų tvariai ištuštinamos)", – pabrėžia U. Stančiauskas.
Juk įprasti srutovežiai (pvz., 30 kub. m talpos) kartu su traktoriumi sveria apie 50 tonų. O "Agrometer SRS" įrenginys, kurio ašys hidrauliškai išsiplatina, sveria tik 28 tonas. Jis važiuoja skirtingomis, nei traktorius vėžėmis, todėl dirva neslegiama.
Techninius parametrus paaiškino „Agrometer a/s“ atstovas Björn Puschmann‘as.
„Esame nuimtame kukurūzų lauke ir diskinio skutiko pagalba įterpiame skystą mėšlą. Mūsų technologija ypatinga tuo, kad siurblio pagalba per žarnas (iš maždaug 500 metrų atstumo) paduodame digestatą į mūsų įterpėją ir įterpiame jį į dirvą, paruošdami ją sėjai“, – aiškino „Agrometer a/s“ vadybininkas.
Nejuntamas joks kvapas, nes įterpimas vyksta apie 15 cm gylyje, o per valandą pumpuojama apie 190 kub. metrų skystos frakcijos.
„Padargo plotis yra 8,5 metro. Įterpiame apie 70 kub. metrų į hektarą. Tai yra labai didelis kiekis. Patys įvertinkite, kad įterpėjas yra tikrai našus, tvirtas“, – ranka į dirbančią techniką didžiuodamasis rodė Björn‘as, pridurdamas, kad ritėje yra 625 metrai žarnos, kuri nėra tampoma, o labai gražiai guldoma ant dirvos.
Šiuo metu per Nacionalinę mokėjimo agentūrą žemdirbiai gali gauti paramą įvairiai technikai ir įrangai įsigyti. Tai unikali galimybė ūkininkams net susikooperavus nusipirkti "Agrometer" laistytuvus arba įterpėjus. Juk kooperuotų ūkininkų projektams skiriami papildomi balai.
"Aš manyčiau, kad yra tikrai tokių nedidelių kooperatyvų, kurie susideda iš 415 narių. Ypač Žemaitijoje tokių kooperatyvų yra nemažai. Tai kodėl nenusipirkus tokią vieną mašiną ir atlikti paslaugas savo nariams", – sako UAB "interAG" direktorius U. Stančiauskas, pridurdamas, jog ES parama yra puiki galimybė, jau nekalbant apie 4060 proc. paramos intensyvumą (pagal priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“. Šioje priemonėje paraiškos renkamos iki lapkričio 4 d. bei gruodžio 23 d.) arba 85 proc. paramos intensyvumą (pagal priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“. Paraiškos renkamos iki lapkričio 29 d.).
UAB „interAG“ ekspertai padės jums susigaudyti biurokratinėje raizgalynėje ir tinkamai pakonsultuos, teikiant projektą.
Jei jus sudomino „Agrometer“ technika, su UAB „interAG“ pasikonsultuoti galite paskambinę tel. nr. +370 672 82677 arba parašę el. paštu [email protected]. Daugiau informacijos galite rasti oficialioje svetainėje www.interag.lt.

posted by one23457e