A little secret to rock your YouTube subscribers
Get Free YouTube Subscribers, Views and Likes

Kaip tėvo ego būsena keičia vaiko gyvenimą? Raimundas Alekna

Follow
Aš ir Psichologija

Apie tris pagrindinius gyvenimo scenarijus, žaidimus, kuriuos žaidžia žmonės ir kaip išvengti neišvengiamo.

Visą Raimundo Aleknos seminarų ciklą "Lemties žaidimai. Kaip pakeisti gyvenimo scenarijų. Transakcinė analizė" galite pažiūrėti čia: https://www.asirpsichologija.lt/semin...

Įsivaizduokite, jog Jūsų gyvenimo scenarijus jau seniai parašytas. Jau seniai žinoma, kokius žmones mylėsite, kaip klostysis jūsų asmeniniai santykiai, ko pasieksite darbe, būsite jūs laimingi savo gyvenimo pasiekimais, ar išgyvensite tik nusivylimus ir nuolat jausitės nevykėliais. O galbūt Jūsų gyvenimas bus toks pilkas, kad niekuo nesiskirs nuo milijonų kitų žmonių ir jus kankins abejonės dėl gyvenimo prasmės. Jei nieko nedarysite viskas kartosis – sutiksite tokius pat žmones, darysite tas pačias klaidas. Kaip ir bet kuriame siužete, jame numatyta viskas pradžia, kulminacija ir net pabaiga.

Žmonės tai vadina lemtimi, likimu, tačiau šio scenarijaus autorius – Jūs pats.

Nuo 7 iki 12 metų, mokydamiesi mokykloje, tobulinote ir tvirtinote atskiras siužeto detales. Paauglystėje ieškojote ir vis atrasdavote savo lemties patvirtinimų. Greičiausiai, dabar, jau būdami suaugusiais, viso to nė nepamenate, tačiau Jūsų gyvenimo scenarijus tvirtai įsitaisęs Jūsų viduje ir kad ir ką bedarytumėte, diena iš dienos realizuojamas jūsų gyvenime.

Jei tai trukdo jūsų asmenybės vystymuisi, tokį scenarijų reikia išsiaiškinti ir perrašyti. Tai gali būti bet kas, kas nuolat kartojasi jūsų gyvenime – piktnaudžiavimas alkoholiu, asmeniniai santykiai su netinkamais žmonėmis, įsipainiojimas į įvairias pavojingas situacijas, įstatymo pažeidimai, darbo nesėkmės, pagaliau nuolatinis pinigų trūkumas ir t.t. ir pan.

Jei tai kas nors norės padėti jums pakeisti, jūs visomis išgalėmis tam priešinsitės, jei tik pats nenuspręsite, kad atėjo laikas pasikeisti.
Kaip pakeisti tai, kas neišvengiama šiame autoriniame dr. Raimundo Aleknos seminare.

Lektorius Raimundas Alekna – „Ąžuolyno“ klinikos direktorius, gydytojas psichiatras psichoterapeutas. Visuomenės veikėjas, politikas. Daugiau kaip 30 metų profesinė patirtis.

Seminaro planas rimtai:

1. Kas yra gyvenimo scenarijus
2. Kaip gyvenimo scenarijus atsispindi žmogaus kasdienėje veikloje
3. Žmogaus psichologinė struktūra pagal transakcinės analizės teoriją.
4. Kaip žmogaus psichologinės struktūros dalys pasireišia kasdieninėje veikloje
5. Kokie žmogaus asmenybės vystymosi etapai
6. Kokie faktoriai sąlygoja harmoningos asmenybės vystymąsį
7. Kas yra pripažinimas ir kokios jo formos pagal transakcinės analizės teoriją
8. Kas yra psichologiniai žaidimai/išgyvenimo strategijos pagal transakcinės analizės teoriją
9. Dažniausiai pasireiškiančios išgyvenimo strategijos
10. Laimėtojo/nelaimėtojo/pralaimėtojo gyvenimo scenarijų skirtumai
11. Kaip gali būti keičiamas/koreguojamas gyvenimo scenarijus
12. Asmeninės gyvenimo patirties panaudojimas kitaip
13. Naujų gyvenimo scenarijaus sprendimų priėmimas
14. Kaip galima apibūdinti psichologiškai harmoningą asmenybę

Kas yra transakcinė analizė?

Transakcinė analizė (TA) – tai lengvai suprantama ir šiuolaikiška asmenybės psichologijos teorija apie žmonių mąstymą, jausmus bei elgesį. Taip pat tai efektyvus psichoterapijos būdas, padedantis asmenybei bręsti ir keistis. TA teorija pateikia požiūrį, kuriame atsispindi vidinis (psichologinis), išorinis (elgesio) ir bendravimo (tarpasmeninis) lygiai. TA kaip teorija taikoma psichoterapijoje, įvairiuose mokymuose apie organizacijų kolektyvų mikroklimato gerinimą, žmonių tarpasmeninio bendravimo problemas.

Transakcinės analizės teoriją 1950 – 1960 m. išvystė Eric‘as Berne‘as ir jo kolegos. Jų nuomone, tuo metu daug dėmesio buvo skiriama žmogaus psichinių procesų tyrinėjimui ir per mažai tarpasmeninių santykių psichologijai. Pradžioje TA teorijos kūrėjai šį mokslą pavadino socialine psichiatrija ir taikė grupiniam pacientų gydymui. Tik vėliau TA imta vis plačiau taikyti individualiai terapijai.

Šaltinis: https://www.facebook.com/pg/Lietuvos...

Kam skiriama?

Skiriame žmonėms ieškantiems gyvenimo džiaugsmo arba gal kartais nerandantiems gyvenimo prasmės, arba nuolat darantiems tas pačias klaidas asmeniniame gyvenime, karjeroje ar santykiuose. Tam tikras brandumas būtų sveikintinas.

posted by faandel2g