Free YouTube views likes and subscribers? Easily!
Get Free YouTube Subscribers, Views and Likes

Pastovus nerimas ir nerimavimas. Generalizuotas nerimo sutrikimas

Follow
Žmogaus institutas

Pastovus nerimas ir nerimavimas. Liguisto nerimo ir nerimastingumo pasekmės. Kaip įveikti nerimą ir padėti sau?

00:00 Sveikas nerimas ir liguistas nerimas
01:08 Liguisto nerimo pasekmės
02:46 Ilgalaikio nerimavimo poveikis psichologijai
04:22 Panikos priepuoliai, generalizuoto nerimo sutrikimas, fobijos
06:05 Nerimaujantiems žmonėms galima padėti
07:14 Priemonės mažinti nerimui
08:00 Kur ieškoti pagalbos?

Nerimas ir nerimo sutrikimas gali būti mums toks nemalonus, kad kartais žmonės pradeda galvoti, kad nerimo geriau nepatirti visai. Tačiau tai yra neįmanoma. Net jeigu ir būtų įmanoma, verčiau to nesiekti ir to nepraktikuoti.

Kodėl? Jeigu mes neturėsime nerimo, mes tiesiog žūsime, nes nerimas pirmiausia tarnauja kaip apsauginė reakcija ir funkcija. Taigi, šiuo atveju tai reiškia, kad mes kalbame apie sveiką nerimą. Tačiau nerimas gali būti ir destruktyvi reakcija ir tuomet jis pavirsta liguistu nerimu.

Jeigu nerimas yra pagrįstas faiktais ir iš tikrųjų mus apsaugo nuo realios grėsmės, tuomet jis yra sveikas. Jeigu mūsų nerimas yra perteklinis ir sukelia mums užtrunkančias, ilgalaikes, neigiamai veikiančias mūsų kūną ir protą aliarmo būsenas, tada jis yra liguistas.

Kokios yra liguisto nerimo pasekmės?
Pasekmes galima pastebėti tiek kūne, tiek žmogaus psichikoje.

Trumpalaikės pasekmės. Jeigu mes kalbame apie trumpalaikį poveikį kūnui, tai nerimas sukelia perteklinį širdies plakimą, skausmus krūtinėje, prakaitavimą, virškinimo sutrikimus, galvos svaigimą, tam tikrus kvėpavimo funkcijos sutrikimus, rankų balimą, šalimą, ar net kraujotakos sutrikimus.

Ilgalaikės pasekmės. Kai kalbame apie ilgalaikius nerimo poveikius, tai labai stiprus ilgalaikis nerimas gali sukelti lėtines ligas. Ir visų pirma širdies ligas, pavyzdžiui, arterinę hipertenziją. Nerimas gali taip pat sukelti imuninės nervų sistemos funkcijos pablogėjimą. Įrodyta, kad ilgalaikis ar stiprus stresas padidina peršalimo ligų riziką, tuomet kai žmonės susiduria su virusais. Taip pat nerimas gali sukelti virškinimo ligas. Ir viena iš jų yra dirgliosios žarnos sindromas.

Psichologinės pasekmės. Psichologijai ilgalaikis nerimavimas taip pat daro didžiulį poveikį. Jeigu mes ilgą laiką labai stipriai nerimaujame, gali pradėti mažėti mūsų emocinis stabilumas. Gali didėti depresijos ar lėtinio skausmo vystymosi rizika.

Yra aiškus ryšys tarp ilgalaikio nerimavimo ir piktnaudžiavimo cheminėmis medžiagomis bei priklausomybių vystymosi rizikos. Ilgalaikis nerimavimas sukelia seksualines disfunkcijas, problemas darbe ar mokykloje ir labai stipriai veikia pažintinę veiklą.

Labai svarbu tai, kad ilgalaikis nerimavimas arba stiprus nerimas išderina mūsų autonominę arba vegetacinę nervų sistemą, kuri užtikrina vidaus organų nervinę reguliaciją. Tada žmonės patiria daug įvairių organų funkcijų sutrikimų, nors paties organo pažeidimų gali ir nebūti.

Užsitęsęs, ilgalaikis ir liguistas nerimas gali padaryti daug labai negatyvaus poveikio mums tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai.

Gyd. dr. Julius Neverauskas, Reda Rizgelytė Viskontienė ir Agnė Žvikaitė, kviečia Jus į seminarą tema: "Kaip suvaldyti savo NERIMĄ? Praktiniai nerimo ir streso valdymo įgūdžių mokymai. Psichoterapinis požiūris". Mokymų nuoroda: https://mokymai.zmogausinstitutas.lt/...


#fobijos #stresas #nerimas #baimė #panika
___________________________________

Žmogaus institutas kitose platformose ir socialiniuose tinkluose:

► Mokymai: https://mokymai.zmogausinstitutas.lt/
► Facebook:   / zmogauspsichologijosinstitutas  
► Instagram:   / zmogauspsichologijosinstitutas  
► Spotify: https://open.spotify.com/show/5BofpPd...
► Svetainė: https://www.zmogausinstitutas.lt

posted by Tokoyk